Moje ulubione restauracje w Warszawie

Moje ulubione restauracje w Warszawie

Thaisty – Nie bez powodu na miejscu pierwszym. Trzeba robić rezerwację na kilka dni wcześniej. Atmosfera jest swobodna. Fajne na spotkanie ze znajomymi. Moje absolutnie ukochane danie z menu to sałatka z boczniaków, która z sałatą ma niewiele wspólnego, ale cokolwiek spróbuję to mi smakuje i uwielbiam wszystko co serwują. Jedyne, którego nie polecam to sałatka z zielonej papai, która jest przygotowana z jakichś zastępczych składników i ewidentnie im nie wyszła. Ceny ok. 35 pln za danie i naprawde spore porcje.

L’arc Varsovie – to zupełnie niepozorne malutkie miejsce na górnym mokotowie. Przepyszna kuchnia francuska, która dosłownie każde najprostsze danie podnosi do poziomu uczty. W menu są żywe homary. Polecam też na walentynki. Ceny ok 40-50 pln za danie, gdzie porcje są co prawda niewielkie, ale nie o to tu chodzi, bo to tzw. fine-dining i raczej nikt nie przychodzi się nawpychać.

Boscaiola – włoska knajpa na powiślu z menu napisanym na tablicy, które się zmienia co i rusz. W kuchni prawdziwi włosi, którzy czasami się pokłócą, a czasami wywalą coś na podłogę w ferworze walki. Przepyszne świeże jedzenie, w tym ryby i owoce morza. Nie ma tu miejsca na ociekający serem makaron, jest wysublimowana włoska delikatna kuchnia. Często przychodzą tu dziennikarze i ludzie ze świata kulturalnego. Dania po 40-50 pln, ale porcje takie, że jemy “po kokardę”. Polecam rezerwację.

Stary Dom – kolejna bardzo dobra knajpa na mokotowie, tym razem z kuchnią Polską. Ich specjalnością jest tatar, który przygotowywany jest przez Pana w papierowej czapie przy naszym stoliku. Na deser nie wypada odmówić bezy, które przygotowywane są w kilku smakach. Do wyboru z witrynki, którą strategicznie umieszczono przy wejściu. Dania po ok 50 pln, porcje zacne. Rezerwacja na co najmniej tydzień wcześniej, lub więcej. Umówmy się, nie jest to tania restauracja, ale jeśli szukacie miejsca na duże okazje, tak jak zaproszenie rodziców na kolację i powiedzenie im o zaręczynach, to to jest to miejsce.

Cafe Mozaika – bardziej może przytulna ale raczej elegancka knajpka niż restauracja. Menu podzielone na 2 – sprzed renowacji tradycyjne typu tatar i pierogi i po renowacji ryby, talerz mezze. Dania 30-40 pln. Nie trzeba rezerwować. Serdecznie polecam na bardziej casualowe okazje bez nadęcia.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *